سلام مهمان گرامی خوش امدید

سایر دعاوی خانواده

ایا ازدواج دختر ۱۲ساله بدون مجوز دادگاه صحیح است؟ کسی که دختر ۱۲ ساله رابه عقد خود دراورد بدون مجوز دادگاه ایا زوج و ولی وعاقد مسولیت حقوقی وکیفری دارند؟


پرسیده شده در :۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
گروه وکلای دادفران 146 بار پسندیده شده
پاسخ داده شده توسط وکیل پایه یک دادگستری آرش علیزاده نیری
پاسخ : با سلام مستند به ماده 50 قانون حمایت خانواده و ماده 1041 قانون مدنی ازدواج بدون اجازه دادگاه و با اجبار ولی برای ولی جرم است اما در هر صورتی برای داماد جرم است مگر به اذن دادگاه این قاعده برای عاقد هم جاری است

تاریخ ثبت پاسخ : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ گروه وکلای دادفران 72 بار پسندیده شده