قرارداد نویسی

قرارداد نویسی : قرارداد نویسی یکی از حساس ترین مباحث حقوقی است چرا که تبلور عبارت ” پیشگیری بهتر از درمان است ” را جلوه گر می نماید.

قرارداد نویسی - گروه وکلای دادفران
قرارداد نویسی – گروه وکلای دادفران

چرا قرارداد نویسی مهم است ؟

معمولا نوشتن قرارداد پیش از حدوث اختلاف است لذا تنظیم قرارداد صحیح و منصفانه می تواند مانع ایجاد اختلافات بعدی گردد و همچنین باعث جلوگیری از ورود ضرر های غیر قابل جبران در زمان ایجاد اختلاف خواهد شد.

قرارداد خوب چه قراردادی است ؟

برای تنظیم قرارداد اولین قدم شخصی سازی موضوع قرارداد است لذا معمولا استفاده از قرارداد هایی که به صورت آماده در اینترنت وجود دارد پیشنهاد نمی شود.

یک قرارداد خوب زمانی محقق می شود که دارای خصوصیات جامعیت و مانعیت باشد یعنی تمامی مشکلاتی که ممکن است بعدا ایجاد گردد از پیش دیده شود و جلوی ورود ضرر نیز گرفته شود.

قرارداد زمانی ارزشمند است که دارای ضمانت اجرا باشد و این ضمانت اجرا ها به نحو ضحیح نوشته شده باشد که قابلیت احرا نیز داشته باشد. لذا استفاده از عبارات کلی که خسارت یا وجه التزام قابل مطالبه خواهد بود بدون توجه به وضعیت خاص قراردادی فاقد ارزش است و ممکن است قابلیت اجرا نداشته باشد.

عبارات حقوقی دارای بار حقوقی خود هستند لذا بعضا دیده می شود عباراتی مانند فسخ یا انفساخ و تهاتر و باطل و ابطال بدون توجه به کارایی آنها در قرارداد استفاده می شوند و نهایتا در محاکم مورد پذیرش قرار نمی گیرند که شاید شایع ترین اشکالات تنظیم قرارداد توسط افراد غیر خبره است.

 

چه گونه قرارداد بنویسیم ؟

گروه وکلای دادفران برای تنظیم قرارداد دو پیشنهاد ارایه می نماید :

  • استفاده از خدمات حرفه ای وکلای گروه دادفران بابت تنظیم قرارداد شخصی
  • استفاده از سامانه آنلاین قرارداد ساز موسسه دادفران ( در حال توسعه )

برای استفاده از خدمات حرفه ای قرارداد نویسی گروه وکلای دادفران می توانید با استفاده از شماره های زیر با متخصصین گروه ارتباط برقرار نمایید.

دفتر گروه : 02188071519

شماره همراه : 09122091575

همچنین برای استفاده از خدمات قرارداد ساز آنلاین می توانید اینجا کلیک نمایید.

در خصوص قرارداد ساز به اطلاع می رساند که فعلا در فاز ابتدایی کار قرار داریم و امیدواریم به زودی امکانات و اطلاعات بیشتری در این سامانه قرار بگیرد.